GALERIE: 8 scén z Harryho Pottera, při kterých herci improvizovali! Co nebylo ve scénáři?

Tyhle scény neměli herci z Harryho Pottera ve scénáři, přesto se ve filmu objevily.

Každý zarytý fanoušek brýlatého chlapce z kouzelnického světa ví o knižních pasážích, které ve filmu o Harrym Potterovi chybějí. A že jich je požehnaně. Jen málokdo ale ví o několika důležitých scénách, které nebyly ani v knize či ve scénáři, ale přesto se ve filmu objevily, a to jen díky improvizačním schopnostem herců.

Podivný tanec Lenky Láskorádové – Herečka Evanna Lynch, která ztvárnila Lenku Láskorádovou, si byla moc dobře vědoma toho, jak je její postava neobvyklá. Aby její zvláštní chování ještě více podtrhla, rozhodla se na Billově a Fleuřině svatbě vymyslet tanec s netradiční choreografií. Režisérovi se její směšné pohyby natolik zalíbily, že se je rozhodl ve filmu ponechat.

Šílenství Bellatrix Lestrange – Jen těžko bychom si mohli přát lepší herečku v roli Bellatrix Lestrange než Helenu Bonham Carter. Svou roli prožívala tak silně, až skoro Matthewa Lewise aka Nevilla Longbottoma připravila při natáčení pátého dílu o sluch. Ve scéně, kdy ho drží jako rukojmí, se totiž nechala tak unést, až mu poranila ušní bubínek, když mu strčila hůlku do ucha. Později přiznala, že to byl špatný nápad.

Trapné podání ruky – V Tajemné komnatě se na konci školního roku konala obrovská oslava. Bazilišek byl poražen, všichni zkamenělí žáci byli opět uvedeni do živého stavu a Hagrid se vrátil z Azkabanu. Hermiona ve filmu přiběhne ke svým dvěma kámošům a Harrymu se vrhne kolem krku. Ronovi však nemotorně podá ruku. Emma Watson později přiznala, že se styděla, a proto Ruperta taky neobjala. Roztomilá scéna se však režisérovi tak líbila, že ji ve filmu nechal.

Tiky Bartyho Skrka ml. – Ve filmovém zpracování má Barty Skrk ml. strašidelný tik, při kterém kmitá jazykem. Ve scénáři ani knize se však o žádném takovém tiku nikdy nepsalo – byl to nápad Davida Tennanta.

Improvizované mučení – Při scéně, kdy je Hermiona mučena v sídle Malfoyových, tuhne krev v žilách. O to víc je obdivuhodné, že při ní obě herečky – Emma Watson i Helena Bonham Carter – dostaly od režiséra zelenou.

Absurdní otázka pana Weasleyho – Když Harry přijede ve druhém díle poprvé do Doupěte, setká se také s Arturem Weasleym, milovníkem všeho mudlovského. Je tedy jasné, že bude chtít z Harryho dostat všechny informace o mudlovském světě. Položí mu tedy i otázku „K čemu přesně slouží gumová kachnička?“ Tato linka však nikdy ve scénáři nebyla a Mark Williams ji vymyslel přímo na place.

Voldemortovo objetí – Jedna z nejdivnějších a rozhodně nejnepříjemnějších scén je stoprocentně objetí Voldemorta a Draca Malfoye. Podle scénáře měl ale Tom Felton jenom projít kolem Raplha Fiennese, na poslední chvíli si to však rozmyslel a „vrhnul“ se mu do náruče. Překvapivý Voldemortův výraz tak není nahraný, ale skutečný.

Předčasný konec podle Luciuse Malfoye – Harry se vrátí z Tajemné komnaty, kde zachrání Ginny, s probodnutým deníkem a mečem Godrika Nebelvíra. V Brumbálově pracovně mu dojde, že to všechno nastražil Lucius Malfoy, a tak si to s ním chce vyříkat. Při té příležitosti osvobodí skřítka Dobbyho, což Luciuse naštve. Už už se mu na jazyk vydere Avada K…, když vtom ho skřítek zastaví. Tato scéna však ve scénáři nikdy nebyla. Co kdyby však Dobby svého pána nezastavil?

Sdílejte článek
Štítky film režisér galerie Harry Potter herec improvizace filmová sága Harry Potter Helena Bonham Carterová Lord Voldemort Emma Watsonová Lenka Láskorádová Lucius Malfoy

Přečtěte si také