Virály

18. prosince 2019 17:23

sarka.turcekova@gmail.com

GALERIE: 8 typů domácího nepořádku, které ukazují na komplexy svého majitele. Jaký z nich máte vy?

Spousta poházených věcí na posteli, věčně neuklizená koupelna nebo nádobí ve dřezu. Každý člověk má nějaký jiný systém nepořádku. A právě ten může hodně prozradit o jejich osobnosti, nebo skrytých komplexech.

1. Předsíň

Jestli máte nepořádek hlavně u vchodu do domu, kde máte třeba nákupní tašky, deštníky a poházené boty, signalizuje to strach z komunikace. Ponecháním věcí u vchodu se podvědomě blokujete od ostatních. Máte strach z nových přátel a je vám nepříjemně mezi lidmi. Může to ukazovat taky na chronickou únavu a touhu si odpočinout.

2. Kuchyně

Spousta špinavého nádobí a špína v kuchyni. To naznačuje emoční nestabilitu. Je možné, že trpíte depresí nebo úzkostí. Jestli je to pravdivé, můžete často překonávat své démony, donucovat se k tomu, abyste udělali i ty nejjednodušší věci, jako je osprchování se nebo umytí nádobí. Další možností je, že jste spíš narcističtí a frivolní, kdy máte dvě možnosti – udělat něco, co musíte a něco, co chcete – a vždy si vyberete tu druhou možnost, a proto odkládáte přípravu jídel na později. O budoucnosti často nepřemýšlíte.

3. Police

Jestli máte chaos a odpadky v šuplících a policích, zatímco samotný domov jinak vypadá čistě, jste rozený perfekcionista. Pravděpodobně kolem sebe nemáte rádi nepořádek, takže se alespoň snažíte, aby všechno vypadalo čistě a naklizeně, a proto veškerý nepořádek strčíte do poliček. Máte někdy až nerealistická očekávání, a rozzuříte se pokaždé, když se vaše očekávání a sny liší od reality.

4. Pracovní stůl

Máte stůl pokrytý spoustou věcí? Znamená to, že jste velmi kreativní, nebo naopak nezralá osoba, která ráda otálí. Stůl, kde jsou poházeny všechny věci dohromady, svědčí dle vědců o vysoké inteligenci a kreativitě, ale zároveň jisté neorganizovanosti. Ale opačné je to v případě, kdy jsou věci na stole uskupené třeba podle barvy, velikosti a tvaru. Takový člověk je naopak velmi opatrný, organizovaný a rád třídí věci. Jestli jste takoví, můžete trpět úzkostí a chtít vše ovládnout.

5. Postel

Jestli máte na posteli oblečení, knihy, špinavé nádobí nebo kosmetiku, můžete takhle řešit problémy, které máte v soukromém životě. Možná jste se s někým pohádali nebo rozešli. Každopádně špatné návyky jako odpadky v posteli jsou způsob, jak utéct od svých problémů. Můžete být hodně osamocení a toužit po vztahu, který nepřichází. Místo na spaní je nepřehledné, protože není vnímáno jako něco romantického. Snažíte se věcmi zaplnit svůj osobní život.

6. Okna a parapety

Špinavá okna, prach na parapetech a věci poházené na oknech. Tak to je pomyslný neviditelný štít mezi osobou, která v bytě přebývá, a mezi vnějším světem. Jestli se tohoto štítu nechcete zbavit, můžete trpět depresí nebo neschopností hledět do budoucnosti. Žijete často spíš minulostí, avšak zároveň jste velmi citliví a vnímaví.

7. Balkon nebo garáž

Jestli máte specifické místo, kam odkládáte nepořádek, třeba jako na balkoně, v garáži nebo v nějakém skladu, svědčí to o vašem strachu. Bojíte se, že všechno ztratíte nebo o to přijdete, a proto neustále shromažďujete zbytečné věci. Ty vám pomáhají vypořádat se s vlastními fobiemi a strachy, které vám dávají iluzi bezpečnosti. Možná trpíte úzkostí nebo neschopností rozhodovat se. S největší pravděpodobností jste neurotičtí.

8. Zamaskovaný

Jestli jste schopní vytvořit si nepořádek úplně všude, ale dáváte si pozor na to, aby nebyl vidět na první pohled, spadáte právě sem. Ať je to pod postelí, ve vaší šatní skříni, za gaučem, nebo třeba na stole, dáváte si obecně záležet na názorech druhých lidí. Obecně máte doma čisto, ale pořád se vám někde válí nějaké trička, dokonce můžete nechat čisté prádlo sušit několik dní, než ho vrátíte zpět na místo. Odkládání rutinních úkolů může být známkou pasivní agrese. Důvodem nepořádku je hněv, který se snažíte potlačovat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také