Virály

19. dubna 2020 13:27

redakce Prima Lajk

GALERIE: 9 slavných děl, která jsou přizpůsobená pandemii. Sluší rouška více Napoleonovi, nebo Ježíšovi?

Když na klasických uměleckých dílech nosí roušku Ježíš, Napoleon nebo dáma s hranostajem, proč by ji nemohli nosit všichni na světě?

S uměním, které reaguje na pandemii koronaviru, se roztrhl pytel a zatím se nezdá, že by intenzita jeho výskytu na internetu polevovala. Dá se tedy konstatovat, že karanténa přinesla minimálně jeden pozitivní efekt, a to vzestup kreativity lidstva na jednu z nejvyšších úrovní v historii. K tomu přispěla i agentura Looma, která vymyslela projekt s názvem Art of Quarantine, tedy volně přeloženo jako karanténní umění.

Pomocí klasických děl upravených v souladu s aktuální situací míří především na lidi, kteří ještě stále ignorují základní pravidla spojená s pandemií koronaviru. Ježíš v roušce a sám během poslední večeře, dáma s rouškou a těstovinami či rýží místo hranostaje či modlící se madona v rukavicích tak mají v rámci globální kampaně #FlattenTheCurve všem ukázat, jak důležité je dodržovat všechna krizová opatření v boji s šířením koronaviru. Jak jejich výtvory vypadají, se nyní můžete podívat i vy v naší galerii.


Přečtěte si také