návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

GALERIE: Asijské supermarkety se vracejí k používání listů místo plastu! Kdy to dorazí do Česka?

Listy místo plastu?
Vydáno: 13.04.2019
Je tohle budoucnost balení potravin?
Autor: facebook.com Je tohle budoucnost balení potravin?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Snížit spotřebu plastu by měl být jeden z hlavních cílů dnešní společnosti, nejprve je ale zapotřebí lidi vzdělat a vysvětlit jim, jakým enviromentálním problémům vlastně naše planeta čelí. Teprve tehdy totiž pochopí, proč je tak důležité spotřebu plastu redukovat na minimum.

Spousta lidí si navíc myslí, že stačí recyklovat. Jenže takových je stále menšina, ze všeho sesbíraného odpadu totiž ještě v roce 2013 bylo pořád jen pouhých 30 % recyklováno. To znamená že zbylý odpad bude sedět na skládce dalších tisíc let, tvořit toxické plyny a znečišťovat zem. Co hůř, velká část navíc skončí v oceánech, kde je škoda ještě daleko větší. Jinými slovy – nebylo by od věci začít věci dělat trochu jinak, což je přesně důvod, proč teď v Asii začali balit svoji zeleninu místo do plastu do zelených listů. A kupodivu to nejen funguje, ale zároveň i vyjde levněji a taky skvěle působí.

Článek je zařazen v: supermarkety , lišty , plast , odpad , lidstvo , společnost , příroda