Virály

3. února 2020 23:11

redakce Prima Lajk

GALERIE: Australští vojáci se starají o zachráněné koaly. Jak se daří zvířatům, kterým se podařilo uniknout lesním požárům?

Následující fotky zachráněných koalů vás zahřejí u srdce.

Ačkoliv na některých místech v Austrálii se požáry stále ještě nepodařilo dostat pod kontrolu, velkou část země už naštěstí netrápí. Štěstí zatím nemá Nový Jižní Wales a severovýchodní Victoria. Nespočet Australanů v čele s vládou se v posledních několika měsících semklo a snažilo se udělat maximum pro to, aby zabránili dalšímu šíření ničivého ohně.

Nedávno australský premiér Scott Morrison povolal 3000 rezervních vojáků, aby pomohli hasičům s evakuacemi a další potřebnou prací. Ti stejně jako jiní pracovali neúnavně celé dny a někdy i týdny. Někteří z nich dokonce odmítli využít své dny volna a zapojili se do dalších dobrovolných a pomocných prací. „Domnívám se, že koalové jsou jedni z původních australských zvířat, kteří při požárech utrpěli nejvíc. Když jsou v ohrožení, lezou na stromy. Což bylo v případě požárů tragické. Ti, kteří přežili, mají strašné popáleniny na končetinách,“ bylo napsáno u jedné z fotografií, kterou sdílela vojenská jednotka na Facebooku. Následující fotografie vojáků, kteří krmí koaly už obletěla internet a my se nedivíme. Pohled na ně vás dojme. My doufáme, že se všechny požáry brzo podaří uhasit a zvířata budou moci být co nejdříve navrácena do volné přírody.


Přečtěte si také