Virály

18. května 2022 13:50

redakce Prima Lajk

GALERIE: Bývalý voják, kterému amputovali nohy, pokořil nejvyšší horu Walesu. Svět před ním smeká

Vysloužilý voják překonal sám sebe a vyšplhal na nejvyšší horu Walesu. Zvládl to i přes svá těžká zranění.

Liam King sloužil u 2. praporu výsadkové pluku v Afghánistánu. Při jedné misi však šlápl na podomácku vyrobenou bombu, IED (Improvised Explosive Device), která mu utrhla obě nohy. Po návratu domů podlehl třiatřicetiletý veterán skepsi a beznaději, a na nějaký čas dokonce na všechno rezignoval.

Poté však začal navštěvovat tělocvičnu Airborne Fit, kterou založil jeho veteránský kolega Luke Read, s nímž se znal z čety. Právě tam dostal Liam druhou chuť do života a spolu s Lukem si slíbili, že vyšplhají na nejvyšší horu Walesu známou Mount Snowdon. „Chtěl jsem si dokázat, že to zvládnu,“ nechal se slyšet bývalý voják. „Můj život neskončil jen kvůli zranění.“

A jak si společně slíbili, tak taky udělali. Během své vyčerpávající cesty čelili sněhu, dešti, větru i mlze, ale nakonec se po sedmi únavných hodinách dostali až na vrchol Mount Snowdon. I přes svá zranění tak Liam dokázal, že s odhodláním zvládne i ty nejtěžší výzvy. „Je neuvěřitelně inspirující,“ řekl o kamarádovi Luke. „Většinu času šplhal po rukách, je prostě neuvěřitelný,“ dodal s tím, že celková túra trvala neuvěřitelných dvanáct hodin za extrémního počasí.


Přečtěte si také