Učitelku vyhodili za to, že je veganka 1
Autor: Instagram.com Učitelku vyhodili za to, že je veganka 1

GALERIE: Českou učitelku ze školky vyhodili kvůli tomu, že je VEGANKA! Proč ji rodiče nesnášeli?

Publikováno: 27.08.2018
Ředitel školky vyhodil učitelku, která děti měnila ve vegany.

reklama

Českem hýbe kontroverzní kauza. Mladá učitelka Michaela Vincourová se na Instagramu podělila o zážitek, kdy jí byl podle jejích slov ukončen pracovní poměr z důvodu, že je veganka. Celá věc je ale o něco složitější.

Z jejích příspěvků je totiž patrné, že Míša, která na Instagramu vystupuje pod přezdívkou Zmatená víla, děti tak trochu očkovala proti stravování se masem. Za ředitelem tak následně chodily vyděšené maminky s tím, že jejich ratolesti odmítají doma jíst maso. Poté, co školku opustilo jedno dítě, a ředitel vinil Míšu, se tak rozhodl dát jí výpověď.

Přestože se učitelka brání, že děti nijak neovlivňovala, a jediné, co jim řekla, byl fakt, že odmítá jíst maso, protože jí na zvířátkách záleží, nelze odhlédnout od skutečnosti, jaký efekt takové tvrzení může na děti v takhle nízkém věku mít. Michaela se navíc považuje za aktivistku, a jako taková musela mít nejspíš celkem dobrou představu o tom, co její výroky s hlavami dětí provedou. Jinými slovy, tvrdit, že ji někdo vyhodil jenom kvůli tomu, že je veganka, je poměrně odvážné, a hlavně nesmyslné tvrzení.

reklama