Virály

27. srpna 2018 11:58

redakce Prima Lajk

GALERIE: Českou učitelku ze školky vyhodili kvůli tomu, že je VEGANKA! Proč ji rodiče nesnášeli?

Ředitel školky vyhodil učitelku, která děti měnila ve vegany.

Českem hýbe kontroverzní kauza. Mladá učitelka Michaela Vincourová se na Instagramu podělila o zážitek, kdy jí byl podle jejích slov ukončen pracovní poměr z důvodu, že je veganka. Celá věc je ale o něco složitější.

Z jejích příspěvků je totiž patrné, že Míša, která na Instagramu vystupuje pod přezdívkou Zmatená víla, děti tak trochu očkovala proti stravování se masem. Za ředitelem tak následně chodily vyděšené maminky s tím, že jejich ratolesti odmítají doma jíst maso. Poté, co školku opustilo jedno dítě, a ředitel vinil Míšu, se tak rozhodl dát jí výpověď.

Přestože se učitelka brání, že děti nijak neovlivňovala, a jediné, co jim řekla, byl fakt, že odmítá jíst maso, protože jí na zvířátkách záleží, nelze odhlédnout od skutečnosti, jaký efekt takové tvrzení může na děti v takhle nízkém věku mít. Michaela se navíc považuje za aktivistku, a jako taková musela mít nejspíš celkem dobrou představu o tom, co její výroky s hlavami dětí provedou. Jinými slovy, tvrdit, že ji někdo vyhodil jenom kvůli tomu, že je veganka, je poměrně odvážné, a hlavně nesmyslné tvrzení.

Sdílejte článek
Štítky děti Instagram maso kauza učitelka galerie vyhazov Česko školka veganka maso

Přečtěte si také