návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

reklama

Virály

GALERIE: Designérka vytváří z lega dokonalé repliky skutečných domů. Neuvěříte, kolik tahle sranda stojí

Lego rozhodně není pouze pro děti.
Vydáno: 13.12.2019
Shari Austrian  12
Autor: LittleBrickLane/Shari Austrian Shari Austrian 12

Každý z nás si s ním v dětství hrál. Stavěl nejrůznější budovy, ale i panáčky, roboty nebo zvířata. Stavebnice LEGO je jednou z nejvíc ikonických hraček pro děti, která nás baví už několik generací. A teď si představte, že existuje někdo, kdo si z toho udělal byznys. Designérka Shari Austrian totiž podle skutečných domů vytváří dokonale vypadající repliky právě za pomocí barevné stavebnice.

Cena se určuje podle metrů čtverečních. Za jeden si účtuje 1,25 dolarů. Takže dům o rozloze 3000 metrů čtverečních by vyšel na 3 700 dolarů, což je v přepočtu asi 86 tisíc korun. Tyto repliky tedy rozhodně nepatří k těm nejlevnějším. Na velké domy je totiž použito přes 10 000 kousků lega. Pokud byste však zatoužili po něčem levnějším, k dispozici jsou také miniaturní repliky. Ty vyjdou přibližně na 34 tisíc korun.

Článek je zařazen v: Lego , stavebnice , dům

reklama