Virály

26. května 2018 10:35

redakce Prima Lajk

GALERIE: Dívce nadávají na internetu do rasistky kvůli jejím maturitním šatům! Co si na sebe vzala tak špatného?

Asi každá dospívající dívka si na svém plese touží připadat jako princezna. Výběr šatů je proto velmi důležitý a nesmí se podcenit. Pokud nechcete být jen jedna z davu, vaše šaty by měly být originální kousek a ten se nehledá snadno.

Američanka Keziah Daum jedny takové našla v obchodě v Salt Lake City. Jenomže k jejímu překvapení, přišla na to, že to nebyla tak úplně šťastná volba. Na svůj plesový večer si totiž oblékla tradiční čínské šaty qipao.

Když na internetu zveřejnila své fotografie, snesla se na ní obrovská vlna kritiky, a to především od Asiatů. „Tyhle šaty nejsou módní doplněk, ale mají za sebou obrovskou historii, kterou ani neznáš,“ píše například jedna z uživatelek. Další komentáře se nesou v podobném duchu a apelují především na to, že dívka nemá s čínskou historií nic společného a není tak hodna je nosit. Našli se však i tací, kteří dívku braní. „Ty šaty jsou krásné a tobě to moc sluší,“ komentuje jedna z dívek.

Sama Keziah pak pro South China Morning Post prohlásila: „Je mi líto, že jsem někoho urazila. To nikdy nebylo mým záměrem, tyto šaty se mi jednoduše líbily a já jsem pyšná, že jsem na sobě mohla mít něco tak krásného.“

Sdílejte článek
Štítky móda kultura šaty USA Čína ples virály Keziah Daum

Přečtěte si také