Virály

21. května 2019 09:16

redakce Prima Lajk

GALERIE: Dívka otevřeně promluvila o depresi. Svým drsným příběhem nyní inspiruje internet

V dnešní době bohužel stále více narážíme na mladistvé, kteří mají nějaký psychický problém.

A čísla jsou skutečně znepokojující. Jeden z pěti dospívajících má vážné problémy s duševním zdravím. Mezi nejčastější strašáky patří deprese či úzkostná porucha. Tyto věci se mohou objevit v nějakém bodě jejich života, kdy si člověk zrovna neprochází růžovým obdobím.

Nevyhýbá se to ani teenagerům, kteří jsou centrem pozornosti. Internetová hvězdička Quenlin Blackwell je jednou z nich. Nedávno se o svém duševním zdraví velmi otevřeně rozpovídala na Twitteru, kde promluvila o své depresi, úzkostech a také poruše příjmu potravy, které se jí podařilo překonat. Přiložila k tomu pár fotek před a po, co začala tyto problémy řešit. Rozdíl je skutečně markantní a je to vidět hlavně podle výrazu ve tváři.

Svou upřímnou zpovědí inspirovala ostatní k podobné otevřenosti a lidé ji okamžitě začali pod příspěvkem přidávat své fotografie před a po.

V České republice bylo v roce 2017 přibližně 7 procent populace trpící depresemi, to dělá asi 700 tisíc obyvatel. Čísla však mohou být mnohonásobně vyšší, protože pomoc většinou vyhledá pouze zlomek z toho. Z Evropských zemích se počet lidí trpících depresemi rapidně zvýšil hlavně v Dánsku, tam to bylo v roce 2018 celých 20 procent. Na vině jsou především vysoké nároky, které jsou na mladé lidi kladeny například skrze sociální média.


Přečtěte si také