Virály

26. března 2019 16:47

redakce Prima Lajk

GALERIE: Dívka pomohla bezdomovci, který hledal práci pomocí vzkazu. Tenhle srdcervoucí příběh dojímá celý internet

Dobří lidí existují a jsou všude kolem nás. A tenhle příběh je krásným důkazem toho, že každý si v životě zaslouží druhou šanci.

Anthony Johnson je sedmatřicetiletý bezdomovec, který žije na ulici už devět let. Nedávno se rozhodl, že se svým životem něco udělá a vedle svého stanu, ve kterém žil, vyvěsil lísteček s poptávkou práce. „Hledám práci. Ze začátku budu na zkoušku pracovat zadarmo, abych ukázal, jak pracuji. Neberu drogy ani nepiju. Můžu také venčit psy, čistit okna, nakupovat, zahradničit, mýt auto nebo vařit. Chtěl bych žít život, který stojí za to žít,“ psalo se na papíře.

Toho si všimla šestnáctiletá studentka Charlotte Howard a okamžitě jeho žádost o pomoc sdílela na Facebooku, kde si post získal velkou pozornost. Jedním z lidí, kteří si toho všimli byl i Nelson Smith, který rozjížděl svou zahradnickou firmu a nabídl Anthonymu pozici. „Nikdy bych se z toho nedostal, kdyby nebylo lidí, jako jsou oni dva. Kdybych mohl poděkovat každému jednomu člověku, který mi přispěl, udělal bych to,“ nechal se slyšet vděčný Anthony. Charlotte mu poté ještě zorganizovala dobročinnou sbírku, aby se mu koupil karavan, ve kterém by mohl Anthony žít. To se podařilo a teď už jen hledají vhodné místo, kde by ho mohl zaparkovat. Krásný příběh, co říkáte?


Přečtěte si také