Virály

8. září 2021 11:33

redakce Prima Lajk

GALERIE: Fanoušek Pána prstenů si postavil vlastní Hobitín! Taky byste zde dokázali žít?

Italský cukrář si splnil svůj dávný sen a začal žít jako hobit.

Snad každý pravý fanoušek trilogie Pána prstenů by chtěl alespoň jednou za život navštívit ikonicky známý Hobitín v Kraji. Pro někoho to bude navždy jen nesplněný sen, ale pro 37letého italského cukráře Nicolase Gentilea se to stalo skutečností. A nejen to; rozhodl se, že si takový svůj malý Hobitín postaví svépomocí. Koupil si tedy pozemek poblíž města Chieti ve střední Itálii a se svou rodinou a přáteli začal budovat malou vesničku s typicky kulatými dveřmi.

„Uvědomil jsem si, že miluji sérii Pána prstenů natolik, že už mi nestačí jen číst knihy a dívat se na filmy. Řekl jsem si, že chci žít svůj život hobita naplno – se vším všudy,“ přiznal věrný fanoušek Gentile deníku The Guardian. Na dvouhektarovém pozemku zatím postavil jeden hobití domeček, ve kterém žije se svou rodinou jako správný hobit, ale v plánu má postavit celou ves pro své přátele i ostatní příznivce fantasy světa. Sám říká, že už nyní má dveře otevřené i pro ostatní nadšené fanoušky, kteří by chtěli jeho nový domov navštívit.

Cukrář, který má diplom z geologie, chce v následujících měsících zbudovat i karavan pro trpaslíky, hostinec U Zeleného draka a zvětšenou verzi domu Bilba Pytlíka. Dokonce už stihl podniknout i výpravu za zničením prstenu. Se svými přáteli, kteří jsou také věrnými fanoušky fantasy světa, ušli v přestrojení za hobity, trpaslíky, čaroděje, elfy a lidi přes 200 kilometrů z Chieti až na sopku Vesuv, kde symbolicky zničili „Prsten moci“.


Přečtěte si také