návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

Fotograf cestuje po světě, aby zachytil neuvěřitelnou krásu zrzavých dívek. Která se vám líbí nejvíc?

Zrzky jsou opravdu krásné…
Vydáno: 06.11.2019
Redhead Beauty 11
Autor: instagram.com/redheads Redhead Beauty 11
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Většina lidí si myslí, že zrzaví lidé jsou hlavně v Irsku a Skotsku. Americký fotograf Brian Dowling, který momentálně žije v Berlíně, se to snaží změnit. Ve svém foto projektu s názvem „Redhead Beauty“ zachycuje 130 zrzavých krásek z celkem 20 různých států světa. 

Zrzavá barva vlasů je opravdu unikátní a způsobuje jí genetická mutace známá jako MC1R, která postihuje pouze 1 % populace. Tato mutace může u lidí zasáhnout také to, jak vnímají bolest nebo jejich snášenlivost slunečních paprsků. Věděli jste například, že když člověk s rezavými vlasy stárne, jejich barva se mění na blonďatou nebo čistě bílou? Málokdy u nich naleznete šedivou.

Brian focením strávil 3 letní období a rád by svými fotografiemi zboural stereotypy, které má společnost vůči těmto lidem.

Článek je zařazen v: zrzavá holka , zrzavá dívka , vlasy , krása , cestování , fotografe , fotografie , Brian Dowling , Redhead Beauty