Virály

2. února 2018 02:42

redakce Prima Lajk

GALERIE: Fotograf se rozhodl přetvořit staré sexistické reklamy a vyměnil na nich role mužů a žen. Výsledek se možná někomu nebude líbit

Padesátá léta jsou všem známé jako roky ideálních manželek. Ženy vždy dokonale upravené s úsměvem na tváři vaří perfektně vyhlížející pokrmy pro svého těžce pracujícího manžela. K tomu všemu se samozřejmě starají o domácnost a děti.

Tento obraz se také velkým způsobem promítl do reklam této doby. To, co by dnes bylo označeno za absurdní a sexistické, bylo dříve normální a nikdo by se nad tím ani nepozastavil. Fotograf Eli Rezkallah nafotil sérii snímků s názvem „Paralelní vesmír“, kde zaměnil role pohlaví, aby tak s pomocí humoru, vylíčil absurditu těchto stereotypů.

„Poslední Díkuvzdání jsem slyšel svoje strýce mluvit o tom, jak jsou ženy dobré hlavně v kuchyni a když si hledí svých věcí. Byl jsem překvapen, že v dnešní době má ještě stále někdo takové názory, a tak mě to donutilo přemýšlet nad paralelním vesmírem. Nad světem, kdy muži ochutnají svůj vlastní sexistický jed,“ napsal Rezkallah na své stránce.


Přečtěte si také