Virály

21. dubna 2019 17:55

redakce Prima Lajk

GALERIE: Gorily zapózovaly se strážci parku, kteří je chrání před pytláky. Jejich dokonalé selfie teď obdivuje celý internet!

Zatímco my lidé se musíme pořádně ohánět, aby naše selfie stálo za obdiv, někteří primáti jsou zkrátka zrozeniny pro to, aby pózovaly před objektivem.

Gorily z národního parku Virunga, který spadá pod UNESCO, nám všem ukázaly, jak se postavit před fotoaparát. Podle příspěvku, který nedávno sdíleli správci parku na sociálních sítích, je bohužel tato přírodní rezervaci velmi negativně ovlivněna válkou a armádními konflikty, které v zemi za poslední roky probíhaly. V parku momentálně pracuje asi 600 zaměstnanců, kteří se snaží všemi možnými prostředky chránit divoká zvířata, mezi nimiž jsou například kriticky ohrožené gorily horské.

„Místní muži i ženy procházejí intenzivním tréninkem a denně riskují své životy, aby ochránili výjimečnou divokou zvěř,“ píše se v příspěvku. I když je tato práce ve své podstatě velmi nebezpečná, čas od času se zvířata svým ochráncům odvděčí alespoň tím, že si s nimi udělají povedené fotky jsou jsou například tyto. Tyhle gorily se pro foťák opravdu narodily, sledujte tu jejich přirozenost!


Přečtěte si také