Virály

10. srpna 2020 18:25

sarka.turcekova@gmail.com

GALERIE: Holčička se narodila s orgány mimo svoje tělo! Tyhle snímky vás upřímně vyděsí

Tahle holčička se narodila tak trochu jiná. Kvůli tomu jí lékaři nedávali moc šancí na přežití. Ona je ale velká bojovnice.

Malé Laurel Phizackle jsou dva roky, je ale skoro zázrak, že přežila vůbec porod. Tahle rozkošná holčička se totiž narodila hned s několika orgány mimo břišní dutinu, takže jsou extrémně zranitelné. A navíc jsou samozřejmě vidět, což je snad ten nejmenší problém. Rodiče se o vzácné vadě dívky dozvěděli ve 12. týdnu těhotenství a přes veškerá varování dali dítěti šanci.

Holčička se nakonec narodila a přežila, jenže její některé orgány jsou trochu jinde, než by měly být – nejsou uvnitř těla. Její žaludek, játra nebo střeva jsou mimo jejich obvyklé umístění. Lékaři obvykle v těchto případech provádějí operaci, při které orgány vloží do těla. Jenže u holčičky Laurel jsou zatím příliš veliké, takže si bude muset na operaci ještě pár let počkat. Do té doby bohužel musí žít s orgány mimo tělo, takže je potřeba na ni dávat velký pozor. Proto nosí bandáže, které si sundavá pouze na koupání.

Holčička prý má k bříšku pěkný vztah, dokonce ho prý hladí nebo se s ním pomazlí. Na operaci by se měla dostat snad příští rok. Dle jejích rodičů se jí po váčku možná bude i stýskat…


Přečtěte si také