návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

GALERIE: Každý z nás ročně vyprodukuje přes 453 kg odpadu. Zde je 10 tipů, jak to můžete změnit

Za celý život to dělá v průměru u jednoho člověka něco kolem 27 tisíc kilogramů odpadu! Jen si představte to množství, se kterým se příroda musí každoročně vypořádat. A vzhledem k současným ekologickým problémům si myslíme, že by se nad tímto tématem měl zamyslet každý. Zde vám přinášíme pár jednoduchých rad a triků, jak můžete omezit produkci odpadu.
Vydáno: 13.02.2019
Jak zmenšit produkci odpadu 13
Autor: instagram Jak zmenšit produkci odpadu 13
  1. Nepoužívejte na ovoce a zeleninu plastové sáčky. Nejenom že je to úplně zbytečné, jelikož si většinu z toho pak umyjete nebo oloupete, ale také tím opravdu velkou měrou přispíváte k plastové hrozbě. Noste si raději svůj látkový sáček, který si můžete vyrobit i doma třeba ze staré záclony.
  2. Neberte si v krámě igelitku. Dejte raději přednost papírové krabici či látkové tašce, kterou opět můžete použít opakovaně. Vozte si ji s sebou v autě. Hodně populární také začínají být takzvané síťovky, které používaly už naše babičky.
  3. Kupte si uzavíratelný šálek na kávu. Ten noste všude s sebou a místo kafe do kelímku, poproste obsluhu, aby vám kávu nalila do vašeho hrníčku.
  4. Pořiďte si menstruační kalíšek. Spotřeba vložek a tampónů je obrovská. Menstruační kalíšek můžete umývat a používat opakovaně. Ušetříte nejenom peníze, ale také přírodu.
  5. Použijte mořskou houbu na umytí těla. Vše, co je z přírodního materiálu, je logicky šetrné k přírodě.
  6. Pořiďte si tuhý šampon a mýdlo. Nejsou ve zbytečných plastových obalech a vydrží vám věčnost!
  7. Ušijte něco ze svých starých nepoužívaných věcí. Můžete z nich vytvořit nové šaty, nebo třeba plyšové hračky.
  8. Odličujte se hadříkem, který následně umyjete ve vodě.
  9. Nekupujte zbytečné věci. Vždy se raději sám(sama) sebe zeptejte, jestli danou věc skutečně potřebujete natolik, že bez ní momentálně nemůžete žít. Garantujeme vám, že se vám nákupní košík zredukuje o polovinu.
  10. Používejte přírodní materiály k dekoraci vašeho domu. Například do starého kokosu můžete nalít vosk, a vytvořit si tak krásnou a stylovou exotickou svíčku.
Článek je zařazen v: odpad , produkce , spotřeba , životní prostředí , návod , rady , Země , životní styl , planety

reklama