Virály

16. září 2019 12:13

redakce Prima Lajk

GALERIE: Kvůli puse od psa málem přišel o život! Co děsivého se mu stalo?

Psí olíznutí jej málem zabilo.

Na začátku si Greg Manteufel myslel, že má chřipku. Když mu ale obličej zčervenal, nohy natekly, teplota stoupla a dostal průjem, začalo jít rychle do tuhého. Jeho syn jej následně odvezl do nemocnice, tou dobou už měl Greg obličej přímo fialový, nemohl souvisle mluvit a musel okamžitě na operaci.

Za 24 hodin od prvních příznaků „chřipky“ přišel Greg o nos, ruce a část nohou. Doktoři je museli amputovat. A pak přišly testy z laboratoře, které potvrdily, že se ve skutečnosti o žádnou chřipku nejednalo, místo toho se totiž Greg nakazil virem, jenž se běžně vyskytuje u psů a na lidi je přenášen kousnutím nebo olizováním. Capnocytophaga canimorsus je běžně neškodný, jenže ve vzácných případech, kdy se dostane lidem do krevního systému, způsobuje sepsi a mění se v doslova smrtící infekci.

Muž se psy vyrůstal od malička a momentálně je majitelem osmiletého pitbula Ellie, odmítá nicméně uvěřit, že jej nakazil právě on. Psa tak v žádném případě nehodlá utratit ani vinit. Týden před onemocněním byl na oslavě, kam si mnoho hostů přivedlo své psy, takže ani on, ani doktoři nedokážou přesně určit, kdy k infekci došlo. Všichni se nicméně shodují, že šlo o extrémně vzácný případ neuvěřitelné smůly.

Sdílejte článek

Přečtěte si také