Virály

12. února 2019 17:14

redakce Prima Lajk

GALERIE: Lékaři vyjmuli ženě v pátém měsíci dítě z dělohy a poté ho vrátili zpět. Jaký k tomu měli důvod?

Ženě v průběhu těhotenství oznámili, že dítě, které čeká, má vrozenou poruchu. Jednou z možností, jak ji vyléčit, byla jeho operace.

Medicínská praxe občas přináší neuvěřitelné příběhy, díky kterým můžeme být optimisté a věřit v lepší budoucnost. Jeden takový může vyprávět 25letá Bethan Simpson z anglického Essexu. Ve 20. týdnu těhotenství totiž lékař při rutinním vyšetření zjistil, že velikost hlavy jejího nenarozeného dítěte neodpovídá běžné normě ve fázi jeho vývoje. Ihned ji poslal do nemocnice, kde zjistili, že dítě trpí vrozenou vadou zvanou spina bifida, která způsobuje nesprávný vývin páteře a může ohrozit schopnost dítěte chodit. Doktoři nabídli Bethan 3 možnosti: pokračovat v těhotenství s nejasným výsledkem, ukončit těhotenství nebo operovat dítě.

Bethan se společně s manželem rozhodla pro operaci, která zahrnovala vyjmutí dítěte z dělohy, aby mu mohli chirurgicky upravit postiženou páteř, a jeho následné vrácení zpět, aby se po zbytek těhotenství mohlo dále řádně vyvíjet uvnitř matky. Tento komplikovaný zákrok Bethan podstoupila ve 24. týdnu jako teprve čtvrtá Britka v historii. Operace naštěstí i díky lehčí formě postižení páteře proběhla úspěšně a Bethan od té doby pravidelně informuje o vývoji svého dítěte na sociálních sítích. Doufáme tedy, že přivede toto malé stvoření bez problémů na svět, a přejeme si, aby lékaři podobné „zázraky“ vykonávali stále častěji.

Sdílejte článek

Přečtěte si také