Virály

27. listopadu 2019 16:42

redakce Prima Lajk

GALERIE: Majitel kebabu nabízí jídlo zdarma všem bezdomovcům. Teď mu řekli, že má přestat. Proč?

Majitel kebab bistra na Novém Zélandu se rozhodl, že bude nabízet jídlo zdarma všem těm, kteří to potřebují.

Zuhaib Abbas Bangash je majitel Glen Eden Kebabu v Aucklandu. Každou neděli odpoledne od půl šesté do půl sedmé nabízí jídlo zdarma všem bezdomovcům, protože chce pomáhat. S charitativní akcí začal 3. listopadu a podle jeho slov už byl požádán, aby s tím přestal. Proč? Obchodní sdružení města mu řeklo, že by to mohlo vést k antisociálnímu chování.

„Řekli mi, že nejsou spokojení s tím, co dělám. Podle nich ke mně přijdou všichni bezdomovci a ostatní podniky budou upadat,“ řekl Bangash pro Stuff. S nápadem přišel teprve na začátku tohoto měsíce a k promování využil sociální sítě. Minulou neděli k němu prý přišlo 23 lidí, kteří využili nabídky jídla zdarma. Navzdory tomu, co mu bylo řečeno, však přestat nehodlá. „Dělám dobrou věc. Už jsem slíbil, že to udělám, takže teď s tím přestat nemůžu,“ řekl Bangash.

Muž z Pákistánu, který přišel na Zéland pouze s dvaceti dolary, pokračuje ve vysvětlení: „Nejsou to špatní lidé. Vím, že mají špatnou pověst, ale chtějí pouze jíst. Potřebují jídlo a já jídlo mám.“


Přečtěte si také