Virály

29. března 2022 17:14

redakce Prima Lajk

GALERIE: Modelka s Downovým syndromem boří všechny stereotypy. Tyhle fotky vám vyrazí dech

Jessica Jacinto je modelka trpící Downovým syndromem, která úspěšně boří všechny stereotypy týkající se krásy. Její veselý obličej a radost, s jakou pracuje, dostane i vás.

Ten, kdo tvrdí, že modelky musí mít míry 90-60-90, se šeredně plete. Je to spíše charisma, originalita a celkový dojem, který modelka vyzařuje. Lidé jsou různí, a tak by se měla prezentovat i samotná krása. Stále častěji narážíme na to, že se známé značky rozhodly bojovat se zajetými stereotypy a do svých kampaní zařazují také plus size modelky nebo ženy, které by se na první pohled jen stěží zařadily mezi prvoplánové krásky.

Seznamte se s Jessicou Jacinto, modelkou, která trpí Downovým syndromem, a přesto svou pozitivní energií válcuje kdejaké vyhublé profesionálky. Dvaadvacetiletá dívka pochází z Venezuely a to, že trpí touto nemocí ji nezastavilo od splnění jejího snu. Ten si začala plnit už v pouhých 14 letech, kdy se zúčastnila soutěže krásy. Její matka později řekla, že jí nikdy neviděla tak šťastnou a tehdy jí došlo, že to je ta cesta, kterou by se její dcera měla ubírat. „Být modelkou je pro mě něco, co mě neuvěřitelně naplňuje,“ řekla Jessica. „Když chodím po přehlídkovém mole, je to jako kdyby se ze mě stal někdo jiný. Je to skoro, jako kdyby uvnitř mě byl někdo, kdo konečně vyšel ven. Cítím se díky tomu strašně nabitá,“ popsala své pocity mladá modelka.


Přečtěte si také