Virály

15. října 2020 16:57

sarka.turcekova@gmail.com

GALERIE: Muž dokazuje, že podpatky nejsou jen pro ženy! Pánové, začnete je nosit taky?

Fotky muže, který nosí netradiční kombinaci pánského a dámského oblečení a obuvi, vyvolávají na internetu debaty.

Každý člověk má jiný názor na to, jestli je ženské oblečení určeno jen pro ženy a mužské oblečení jen pro muže. Ostatně rozdíly mezi tím se neustále stírají. Stále častěji se setkáváme s označením unisex a někteří rodiče kritizují oblečení rozdělené „pro holčičky“ a „pro chlapečky“ stejně jako nesmyslné rozdělení hraček na ty „holčičí“ a „klučičí“. Není na tom nic divného, když si malý chlapec hraje s panenkami, nebo malá holka s autíčky. V případě hraček jde vlastně o genderové stereotypy. I v případě oblečení mají lidé různé předsudky.

Bojuje proti nim Mark Bryan, který sám sebe popisuje jako šťastně ženatého muže, který má slabost pro Porsche a krásné ženy. Do svého šatníku rád začleňuje vysoké podpatky a sukně. Nosí je v kombinaci s pánskou košilí, kravatou a bundou. Tímto způsobem kombinuje různé kousky oblečení a různé barvy. Chodí takto na nákupy, do práce nebo se prostě jen tak projít. Jeho fotografie obletěly internet a vyvolávají bouřlivé diskuze, on se však takto neobléká kvůli tomu, aby vzbudil kontroverzi. Jednoduše se mu to líbí.

Mark rozhodně není jediným mužem, který rád nosí vysoké podpatky a oblečení, které je původně určeno pro ženy. Před pár lety zálibu ve vysokých podpatcích našel korporátní bankéř Ashley Maxwell-Lam nebo Joe Quarion, který prosazuje nošení sukní.


Přečtěte si také