Virály

18. ledna 2019 13:47

redakce Prima Lajk

GALERIE: Muž vytváří tetování lidem poznamenaným vážnou nemocí. Jeho realistické kérky vás totálně dostanou

Tenhle tatér vytvořil naprosto realistickou kérku nejen muži s amputovanými prsty, ale i mnoha dalším lidem postiženým vážnou nemocí.

Pokud jste nikdy nezažili vážnou nemoc nebo ztrátu končetiny či jiné části těla, je hodně těžké pochopit pocity lidí, kteří si přesně tímto prošli. Z viditelných následků chorob mají často trauma a udělali by všechno proto, aby se nějakým způsobem daly napravit či alespoň zmírnit. A přesně tyto služby nabízí tatér Eric Catalano z Illinois v USA. Ve svém saloně totiž poskytuje hyperrealistické tetování zdarma pro lidi přeživší rakovinu nebo amputaci.

Catalano se svou praxí tetování pro poškozené nemocí začal už v roce 2010 za účelem zvýšit povědomí veřejnosti o měsíci rakoviny prsu. Mezi lety 2010 a 2015 pak bezplatně vytvořil celkem 1 500 tetování. Poté, co nejprve vymyslel miniaturní podkožní implantát nahrazující skutečnou bradavku, se pustil do nové výzvy. Oslovil jej totiž muž se dvěma částečně amputovanými prsty u ruky a požádal jej, jestli by mu na ně nevytetoval chybějící nehty. A Catalano mu vytvořil tak realistické nehty, že jen těžko budete věřit tomu, že nejsou pravé. I díky nim se jeho pověst rozkřikla a od té doby obdržel tisíce žádostí o jeho tetování.

Těch bezplatných pro lidi s fyzickou újmou po vážné nemoci ale zvládne udělat jen 3–4 za měsíc, vzhledem k tomu, že dále vytváří i normální placená tetování, která jsou jediným zrdojem jeho příjmů. Rád by však vyhověl více zákazníkům, proto shání finanční prostředky například pomocí stránky GoFundMe, kde jen za prvních 12 hodin získal více než 800 dolarů (tedy téměř 18 000 Kč). My věříme, že mu lidé budou přispívat i dál, aby mohl zkvalitňovat život všem, kteří to skutečně potřebují. Že jeho kérky opravdu stojí za to, se nyní můžete přesvědčit i v naší galerii.

Sdílejte článek
Štítky tetování amputace tatér bradavky rakovina kérky

Přečtěte si také