Virály

18. září 2019 13:48

redakce Prima Lajk

GALERIE: Muži začal růst z hlavy tento nechutný roh! Jak se mu to proboha stalo?

Nedávno jsme slyšeli o tom, že dětem rostou rohy na zátylku kvůli používání mobilu. Tomuhle muži z Indie ale roste jeden roh přímo na čele.

74letý muž z Indie, Shyam Lal Yadav, našel na svojí lebce něco divného už asi před pěti lety poté, co si zranil hlavu. Nedlouho potom nahmatal na svojí hlavě nějaký zvláštní útvar. Horší bylo, že začal neustále růst až do současné podoby neuvěřitelně odporného rohu. S jeho holičem se o tento „roh“ starali po řadu let, ale nehledě na to, kolikrát už roh oholili, vždy znova vyrostl do celkem obdivuhodných 10 centimetrů.

Když už to ale bylo neúnosné, rozhodl se muž vyhledat pomoc chirurga – no, myslíme si, že to měl udělat už v počátku! Každopádně se o muže chirurgové postarali dobře a „ďábelský roh“ mu z hlavy odstranili. Muž se nyní zotavuje, nutno však podotknout, že na jeho hlavě zůstala ještě menší jáma. Musí ještě podstoupit léčbu, aby se mu roh zase znova nevytvořil. Tento podivný lékařský jev se nazývá také mazový roh a je nejčastější u lidí mezi 60 a 70 lety.

Přesné příčiny, proč to vzniká, nejsou známy. Mazový roh je složen z keratinu, stejného materiálu, jaký je v nehtech. Proto může být většinou odstraněn sterilní břitvou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také