Virály

11. února 2022 10:01

redakce Prima Lajk

GALERIE: Nastávající maminka zjistila, že je alergická na svoje vlastní dítě! Co to způsobilo?

Fiona Hooker zažila děsivou alergickou reakci na vlastní dítě.

Dvaatřicetiletá žena začala první symptomy pozorovat v jednatřicátém týdnu těhotenství. Nejdříve si všimla zarudlých oblastí na svém břiše, které se však začaly rychle zhoršovat. Později to došlo do takové fáze, že se jí po těle začaly objevovat ošklivé puchýře, šrámy a nesnesitelně bolestivé červené skvrny.

Doktoři Fioně později diagnostikovali vzácnou autoimunitní nemoc, která se nazývá pemphigoid gestationis. Tato choroba postihuje zhruba jednu z 50 000 žen. Jde o to, že nějaký gen v DNA jejího dítěte způsobil, že její imunitní systém napadl její vlastní kůži. „Kolem pupíku se mi udělalo několik malých, opravdu svědivých znamének, které mi připadaly jako popáleniny od kopřivy. K doktorům jsem šla po pár dnech, protože to čím dál víc svědilo a bylo to nesnesitelné. Dali mi nějaké krémy, které mi téměř nepomohly a pořád se to zvětšovalo. Mé břicho bylo pokryto červenými svědivými plaky,“ řekla Fiona.

S diagnózou jí nakonec pomohl asi třetí doktor. Ten jí předepsal nějaké krémy se steroidy, které konečně zabraly. Bolest ale nepřešla ani po porodu a veškeré příznaky odezněly až po šesti měsících. „Odradilo mě to od toho být znovu těhotná, protože výzkumy tvrdí, že to může přijít dříve a v ještě horší formě,“ uzavřela Fiona.


Přečtěte si také