Virály

17. prosince 2019 12:20

sarka.turcekova@gmail.com

GALERIE: Nejhorší vánoční cukroví od českých maminek, které byste nikdy nechtěli ochutnat

Je tu předvánoční doba a všechny maminky a babičky pomalu začínají péct cukroví. Některé recepty jsou ovšem natolik šílené, že byste po nich nesáhli ani za trest.

Jak známo, odjakživa se mezi sebou maminky předhánějí, která z nich bude mít to nejlepší cukroví. Zkouší jak tradiční recepty, tak recepty, které najdou na internetu a rozhodnou se je vyzkoušet. Navíc má řada z nich doma malé dětičky, které jedí jen to, co vypadá zajímavě. Možná proto se tak řada maminek, které si sdílejí recepty na Mimibazaru, pouští to cukroví á la myšičky, čertíci nebo Mikulášci. Na tom by ještě nebylo nic tak hrozného, i když nabídnout něco takového návštěvě už je trochu bizarní.

Jak si ale vysvětlit takové výjevy jako muchomůrky červené? Nebo cukroví, které připomíná oční bulvy nebo pařáty? Dobré možná tak na Halloween. Sem tam se navíc dobroty nepovedou, takže pak ježečci, sněhuláci a podobné výtvory vypadají spíš jako směsice cukru a mouky bez tvaru. Asi největší specialitou pro děti jsou sušenky jako z Minecraftu. Stačí na to jen obyčejné kupované sušenky a marcipán. Ehm, pokud chcete do dětí dostat ještě víc cukru, tak asi fajn.

Ale asi vůbec nejhorší ze všeho je cukroví ve tvaru spodního prádla – nevíme, jestli se tomu smát, nebo se spíš soucitně usmát. Perníčky s křivě ostříhanými fotkami dětiček jsou taky jiný kalibr. Dobrý nápad možná tak pro babičku – jestli má chuť zakousnout se do perníčku s mimískem.


Přečtěte si také