Virály

17. září 2018 18:07

redakce Prima Lajk

GALERIE: Ochránci zvířat osvobodili veverky zamotané ocásky do kusů plastů v hnízdě. Tyhle fotky vás dojmou k slzám

Bůh ví, jak by to s malými veverkami dopadlo, nebýt těchto zachránců.

Pracovníky zabývající se obnovováním života v divoké přírodě ve Wisconsinu čekal minulý čtvrtek nelehký úkol: museli rozmotat ocásky pěti veverčích mláďat, která se zapletla do hnízda postaveného jejich matkou. Program organizace Wisconsin Humane Society, který se zaměřuje na rehabilitaci divoké přírody, nazval tuto neobvyklou nehodu Příběh pěti ocasů. Ten začíná informací neznámého kolemjdoucího, že zahlédl tyto malé šedé veverky a natáhl ruku k jejich hnízdu, aby jim pomohl.

Ocasy veverek se vzájemně propletly společně s dlouhými stébly trávy a proužky plastu, které jejich matka použila jako stavební materiál pro hnízdo. Z mláďat tak vznikla vyděšená, vystresovaná a rozrušená, a tím pádem dost krutá a agresivní koule. Aby je pracovníci vůbec mohli chytit, museli tak nejprve všech 5 veverek současně uspat. Bylo podle nich nemožné určit, jaký ocásek byl čí, začínali tedy být čím dál znepokojenější, protože navíc všechna mláďata trpěla různými stupni poškození tkáně ocasu kvůli poruchám oběhu.

Po dvaceti minutách velmi opatrné „operace“, při níž s největší pečlivostí odstranili pomocí nůžek všechnu trávu a plasty, aniž by poškodili ocasy veverek, se uzel začal uvolňovat a mláďata se pomalu dostávala z vyvolaného spánku. O den později byly veverky naprosto čilé a v pořádku a třem z nich dokonce zůstaly na ocásku chlupy. Přesto však ještě několik dní musely zůstat pod dohledem, aby se jejich zachránci ujistili, že nijak nenarušili krevní oběh v ocasech veverčat. Na to, jak vypadala mláďata před a po akci, se nyní můžete podívat v naší galerii.


Přečtěte si také