Virály

20. května 2022 16:40

redakce Prima Lajk

GALERIE: Osmiletý chlapec propašoval svou vlastní knihu do knihovny. Teď se tam na ní čeká fronta

Malý chlapec popostrčil svou zálibu v knížkách na vyšší úroveň.

Dillon Helbig napsal svou první knihu teprve v osmi letech a toužil potom, aby si ji přečetl celý svět. A tak tento malý hoch vymyslel báječný plán. Svou publikaci propašoval do místní knihovny a světě div se, sen malého autora se pomalu, ale jistě začal proměňovat ve skutečnost.

Knihovnu navštívil společně se svou babičkou a při odchodu nechal svou vlastnoručně podepsanou knihu s názvem Dobrodružství Dillona Helbiga na jedné z poliček. „Vždycky jsem si dokázal poradit. Stejně jako, když jsem chtěl čokoládu, kterou jsem nemohl mít,“ prozradil malý spisovatel televizi KTVB. Jenomže když se tam druhý den vrátil, kniha v polici už nebyla, a tak se Dillon se svým příběhem svěřil matce. Ta zavolala do knihovny, protože se bála, že místní zaměstnanci ji vyhodí. Ti ji však objevili a byli z ní naprosto nadšení. „Neexistuje místo, kde by byla kniha ve větším bezpečí než tady,“ prohlásil manažer Alex Hartman.

Knihovna jeho publikaci vystavila a nyní už na ní v pořadníku čeká 112 lidí. Dillonův sen se tak stal skutečností a jeho příběh je jasným důkazem toho, že pokud po něčem opravdu toužíme, měli bychom si za tím jít.

Sdílejte článek

Přečtěte si také