Virály

23. dubna 2020 12:47

rd

GALERIE: Pár cestoval kolem světa na jachtě. Vůbec neměl tušení, co se mezitím stalo

Jak dlouho stačí na to, aby skončil svět?

Dokážete si představit, že byste měsíc žili mimo civilizaci, mimo internet a po návratu zjistili, že svět, tak jak jste ho znali, de facto skončil? Přesně něco takového se teď stalo jednomu páru, který cestoval na jachtě kolem světa.

Elena Manighetti z Lombardie v Itálii a Ryan Osbourne z Manchesteru v roce 2017 sekli s prací a koupili si vlastní loď. Letos v únoru se vydali na cestu z Kanárských ostrovů, věděli tak jen o tom, že se koronavirus začal šířit v Číně, už však netušili, co se dělo pak.

Po 25 dnech se pár dostal do Karibiku, kde už je mezitím zprávy o rychlém rozšíření do celého světa dostihly. Kvůli pandemii se tak najednou ocitli v prekérní situaci, žádný přístav jim totiž nechtěl umožnit zakotvit. Díky tomu, že však pár mapoval svoji cestu po moři přes GPS, mohl dokázat, že nebyl na pevnině, a tudíž mu nakonec bylo umožněno vystoupit na ostrově Svatého Vincenta. Musí tam však zůstat po určitou dobu v karanténě, což je problém, protože se blíží období hurikánů, které by jim mohlo významně zkomplikovat návrat domů.

Sdílejte článek
Štítky moře pár cesta kolem světa jachta karanténa koronavirus

Přečtěte si také