návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

GALERIE: Pár cestoval kolem světa na jachtě. Vůbec neměl tušení, co se mezitím stalo

Jak dlouho stačí na to, aby skončil svět?
Vydáno: 23.04.2020
Elena Manighetti a Ryan Osbourne
Autor: Instagram.com Elena Manighetti a Ryan Osbourne

Dokážete si představit, že byste měsíc žili mimo civilizaci, mimo internet a po návratu zjistili, že svět, tak jak jste ho znali, de facto skončil? Přesně něco takového se teď stalo jednomu páru, který cestoval na jachtě kolem světa.

Elena Manighetti z Lombardie v Itálii a Ryan Osbourne z Manchesteru v roce 2017 sekli s prací a koupili si vlastní loď. Letos v únoru se vydali na cestu z Kanárských ostrovů, věděli tak jen o tom, že se koronavirus začal šířit v Číně, už však netušili, co se dělo pak.

Po 25 dnech se pár dostal do Karibiku, kde už je mezitím zprávy o rychlém rozšíření do celého světa dostihly. Kvůli pandemii se tak najednou ocitli v prekérní situaci, žádný přístav jim totiž nechtěl umožnit zakotvit. Díky tomu, že však pár mapoval svoji cestu po moři přes GPS, mohl dokázat, že nebyl na pevnině, a tudíž mu nakonec bylo umožněno vystoupit na ostrově Svatého Vincenta. Musí tam však zůstat po určitou dobu v karanténě, což je problém, protože se blíží období hurikánů, které by jim mohlo významně zkomplikovat návrat domů.

Článek je zařazen v: pár , cesta kolem světa , jachta , moře , koronavirus , karanténa

reklama