návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

GALERIE: Pár recykluje plechovky a peníze chce použít na svatbu. Jejich čin dojímá internet

Pár z Austrálie přišel s úžasným nápadem, jak pomoci životnímu prostředí a zároveň si splnit svůj sen.
Vydáno: 18.06.2019
Leonie Starr and Matthew Porter 1
Autor: © A recycled Wedding / facebook Leonie Starr and Matthew Porter 1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Každý rok je vyrobeno přes 300 milionů tun plastových a 200 miliard hliníkových plechovek, z nichž je 50 % pouze na jedno použití. Tento pár našel způsob, jak trochu ulevit přírodě a zároveň i sobě. Z každé vrácené plechovky nebo skleněné láhve totiž dostanou 10 centů. Ty si spoří a výslednou částku chtějí využít pro svůj svatební den.

Do této chvíle se jim podařilo našetřit 6 000 dolarů. Leonie Starr and Matthew Porter tak spojili svou lásku k přírodě a sobě samým. V Austrálii jsou vratné nejen láhve, ale i hliníkové plechovky. Leonie pochází z Queenslandu, kde vláda zavedla tento vratný program. A tak vznikl v roce 2018 nápad na „recyklovanou svatbu“. Své ano by si rádi řekli na ostrově Vanuatu, kde se také zasnoubili. Chtěli by tam strávit týden ve společnosti přátel a nejbližší rodiny.

Svůj nápad sdíleli na své Facebookové stránce, kde se je rozhodlo podpořit hodně lidí, ale i firem. Svou svatbu by rádi uskutečnili v březnu roku 2020. Držíme palce!

Článek je zařazen v: svatba , pár , láska , ekologie , příroda , životní prostředí , nápad