návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

reklama

Virály

GALERIE: Podívejte se, jak vypadají věznice napříč různými státy. Tipnete si, kde to je nejhorší?

Do vězení se netouží podívat asi nikdo, ale kdyby přece jen nastala situace, že byste si museli jít sednout za mříže, kde byste nechtěli strávit zbytek života?
Vydáno: 30.07.2019
Věznice napříč světem foto
Autor: Boredpanda Věznice napříč světem foto

Možná si řeknete, že je věznice jako věznice, ale věřte, že to tak rozhodně není… Podle průzkumu Institutu pro kriminální přestupky je za mřížemi přes 10,35 milionů kriminálníků. Ve srovnání s rokem 2000 se celkový počet odsouzených žen zvýšil o celých 50 %, zatímco u mužů je to pouze 18 %.

Počet vězňů se však po celém světě značně liší.  Například v USA připadá 698 vězňů na každých 100 000 občanů, zatímco Dánsko jich má pouze 61. A těch rozdílů je mnohem víc. Na jednom místě mají chovanci přístup k hudebním nástrojům, videohrám a čisté posteli, zatímco na druhé straně planety se tlačí v malé kleci s desítkami dalších odsouzených v opravdové špíně a až nelidských podmínkách. Tak co myslíte, která věznice je podle vás nejhorší?

Článek je zařazen v: vězení , věznice , rozdíly , státy , Země , svět

reklama