Virály

6. prosince 2019 18:17

redakce Prima Lajk

GALERIE: První japonská fotografka ještě stále fotí, a to je jí 101 let. Podívejte se na unikátní snímky z minulého století

Lidé v Japonsku patří mezi ty, kteří žijí nejdéle na světě. Čemu tento národ vděčí za takovou dlouhověkost?

Tsuneko Sasamoto je jednou z prvních žen, která fotila snímky pro japonské noviny. Narodila se 1. září 1914 a momentálně je také jednou z nejstarších fotografek v zemi. Své vášně se nevzdala ani, když si loni zlomila ruku a obě nohy. Sasamoto, která se nyní snaží rehabilitovat, aby se co nejrychleji dostala zpátky do běžného života však nelenila ani tentokrát. Její nový projekt s názvem „Hana Akari“ je zaměřený na fotografování květin. Má sloužit jako pocta všem jejím přátelům, kteří už odešli a nejsou mezi živými.

Sasamoto se stala profesionální fotografkou, když ji bylo pětadvacet let. Pozornost si získala především pro své před a poválečné fotografie. Místní noviny vyzdvihují její vrozenou zvědavost, která jí vždy popoháněla kupředu. „Jsem častokrát docela vyděšená, ale zvědavá. Nelíbí se mi to, ale chci to vidět. Cítím nutnost čelit světu a ukázat lidem to, co vidím,“ řekla o své práci Sasamoto. Když člověk dělá něco, co ho baví a naplňuje celý život, pravděpodobně se dožije i vyššího věku. Alespoň to prokázaly nejrůznější výzkumy, které se zaměřovaly na dlouhověkost.

Vy se teď můžete podívat na některé z jejích snímků do naší galerie.

Sdílejte článek
Štítky Japonsko fotografka Tsuneko Sasamoto

Přečtěte si také