Virály

23. října 2022 11:05

redakce Prima Lajk

GALERIE: První létající auto se bude prodávat od roku 2025! Kolik kilometrů bude mít dolet?

S tímhle autem už v koloně neuvíznete.

Pokud lidstvo po něčem opravdu touží, jsou to létající auta. Splnit ale náročné podmínky pro silniční a navíc i letecký provoz není nic jednoduchého. Kalifornská společnost Alef Aeronautics už ale této záhadě zřejmě přišla na kloub, alespoň to tvrdí Jim Dukhovny, zakladatel společnosti.

Po sedmi letech vývoje má už brzy přijít na trh létající automobil Model Alef, jehož cena bude začínat na 300 tisících dolarech, přibližně 7,5 milionů korun. Podle informací má být zcela elektrický s dojezdem 320 kilometrů na zemi a 180 kilometrů ve vzduchu. Firma plánuje uskutečnit první prodej už v roce 2025, tedy za pouhé tři roky.

„Model Alef je moderním řešením pro potřeby městské i venkovské dopravy v 21. století, protože představuje nejrychlejší a nejpohodlnější dopravu, jaká kdy byla vytvořena z výchozího místa do cílové destinace. Tím, že létající auto Alef umožňuje spotřebitelům zvolit si způsob jízdy nebo létání, umožňuje zvolit optimální cestu v závislosti na stavu silnic, počasí a infrastruktuře,“ nechal se slyšet Jim Dukhovny s tím, že na rok 2030 navíc společnost plánuje i prodej sedanu Model Z s „přátelskou“ cenou 880 tisíc korun.

Sdílejte článek

Přečtěte si také