Kathryn White  9
Autor: Facebook/Kathryn White Kathryn White 9

GALERIE: Romantické svatební focení přerušila skupinka mývalů. Jak na nezvané hosty reagoval zamilovaný pár?

Publikováno: 08.10.2019
Jen málo zvířat je tak roztomilých jako mývalové. Pohled na jejich malé čumáčky, ikonické „brýle“ kolem očí a dlouhý pruhovaný ocas rozněžní nejednoho z nás, ale nenechte se klamat.

reklama

Mývalové se častokrát dostanou do společnosti lidí v momentě, kdy hledají něco k jídlu. Velká pravděpodobnost je, že je potkáte, jak se hrabou v odpadcích a hledají zbytky nebo kradou domácímu mazlíčkovi jídlo. Jsou také velkými přenašeči nemocí a na území ČR se nezadržitelně šíří od doby, kdy je do Německa zavlekli kvůli kožešině. Na našem území nemá přirozené nepřátele a ostatně i v Americe, odkud pocházejí, s nimi mají velký problém.

Nově sezdaný pár – Sarah a Zach byli zrovna uprostřed focení v San Francisku v Golden Gate Parku, když je přerušila skupinka těchto zvědavých zvířátek. Pětičlenná rodinka přicupitala přímo k novomanželům a vznikly z toho naprosto jedinečné fotky. Fotografka Kathryn White se nechala slyšet, že něco takového neviděla za celých 10 let, co pracuje jako svatební fotografka.

„Zpočátku jsme byli dost překvapení a trochu vystrašení, když se k nám rodinka mývalů začala přibližovat. Hlavně proto, že se jedná o noční živočichy, kteří nemají příliš dobrou pověst. Varovala jsem nevěstu i ženicha, aby se raději drželi dál, ale mývalové se k nám zvědavě přibližovali a vypadali dost přátelsky,“ okomentovala malé návštěvníky Kathryn White.

reklama