Virály

17. července 2018 04:15

redakce Prima Lajk

GALERIE: Rybáři si mysleli, že narazili na tuleně, který se plaví po ledovci. Když připluli blíž, zůstali v šoku

Když se plavíte po moři, neustále zažíváte nová dobrodružství. Tím, že se vydáváte do přírody, kde je zásah člověka vidět minimálně, se vám naskýtá neuvěřitelný pohled na panenskou krásu tohoto světa.

Rybáři Mallory Harrigan, Cliff Russell a Allan Russell byli jen několik kilometrů od pobřeží Labradoru (Kanada), když před sebou uviděli obrovský kus ledovce ve tvaru houby, na kterém se plavilo zvíře. Na první pohled to vypadalo jako naprosto typický tuleň. Když ale muži připluli blíž, aby se podívali, zjistili, že se jedná o naprosto vyčerpanou polární lišku, která je bezmocně unášena dál na širé moře. S největší pravděpodobností se tam dostala, když hledala jídlo. Rybáři věděli, že pokud nezasáhnou, liška by byla odsouzená k hrozném osudu, proto neváhali ani minutu a rozhodli se jednat.

„Ze začátku se dost bránila a bylo opravdu těžké ji dostat na palubu. Museli jsme rozbít kus ledu a chytit ji do sítě. Po několika minutách se už prakticky vysílená přestala bránit. Když jsme ji přivezli, byla vcelku nervózní, ale jakmile se nakrmila, zklidnila se. Snědla pár párků a pak jsme ji vypustili zpátky do přírody,“ řekl k záchranné akci Mallory Harrigan.


Přečtěte si také