návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

GALERIE: Tahle nemocnice dovoluje svým pacientů přinést si svoje mazlíčky. Vážně jim pomáhají k rychlejšímu uzdravení?

Je vědecky dokázáno, že domácí mazlíčci mají pozitivní vliv na psychické i duševní zdraví člověka. Není tedy divu, že podobný nápad funguje skvěle u nemocných lidí.
Vydáno: 17.06.2019
Zachary’s Paws For Healing  11
Autor: Zachary’s Paws For Healing Zachary’s Paws For Healing 11

Nejčastější domácí zvíře je pes. Lidé ho milují pro jeho věrnost, poslušnost, a ne nadarmo se říká, že je to nejlepší přítel člověka. Nikdy na nás není naštvaný, nemračí se a nekritizuje. Pokaždé, když se s ním vidíte, má hroznou radost a dává vám to patřičně najevo. Samozřejmě jsou i další milující stvoření, které si se svým páníčkem vytvoří velmi silné pouto.

Nejznámější metodou, při které je pes využíván jako jakýsi „léčitel“ je canisterapie. Ta působí pozitivně na psychosociální a fyziorehabilitační úrovni pro lidi, kteří trpí psychickými poruchami, depresí nebo se cítí osaměle. Toho si je vědoma i organizace Zachary’s Paws For Healing v Kanadě, která svým pacientům umožňuje kontakt se svými chlupatými přáteli přímo v prostorách nemocnice. Jak se vám tento nápad libí?

Článek je zařazen v: nemocnice , canisterapie , zvřata , zvířata , léčba , pomoc , láska

reklama