návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

GALERIE: Takhle se vyvíjely trendy plavek v průběhu desítek let. Není to úplně sexy pohled

Lidé se až do 18. století koupili buď nazí nebo ve spodním prádle, netušili, že k tomu potřebují nějaký speciální oděv. Plavky prošly zuřivým vývojem. Porovnejte ty před sto lety s těmi, které se nosí dnes.
Vydáno: 05.06.2019
Plavky před 100 lety a dnes 1
Autor: profimedia.cz Plavky před 100 lety a dnes 1

Plavky se za posledních sto let opravdu hodně změnily. V roce 1910 ještě lidé nebyli tak úplně zvyklí na to, aby se na veřejném místě svlékli. Proto byl potřeba takový oděv, který toho zakryl co nejvíc. Většinou nějaké delší kraťasy ke kolenům a košile ve stejné barvě. V letech 1920 byla móda hodně ovlivněna olympijskými hrami, plavání se stalo oficiálním sportem. Proto plavky připomínaly spíš výbavu pro atleta. Už ale byly kratší. Ve třicátých letech už frčela Coco Chanel, která udala trend tehdejším obtaženým plavkám.

Čtyřicátá léta a druhá světová válka změnila mnoho věcí. I plavky. Ty se začaly nosit ve dvou kusech. Spodní část většinou byla do pasu. Až v 50. letech se plavky zmenšily podle filmové Brigitte Bardot. 60. léta přinesla rozmanité typy modelů plavek a objevil se nový rychleschnoucí materiál lycra. Sedmdesátá léta přinesly bikini a v osmdesátkách se vrátil trend jednodílných plavek, ovšem podstatně vzhlednějších než ty co byly kdysi. Když pak v 90. letech šla v televizi Pobřežní hlídka, byly nejprodávanějšími plavkami Baywatch.

V roce 2000 vstoupily do trendu mini bikini kombinované se šátkem přes zadek. O deset let později tady máme monokini. Letos frčí plavky sportovní v neonových barvách.

Článek je zařazen v: Sexy , retro , trendy plavek , léto , plavky

reklama