Virály

23. listopadu 2018 11:20

redakce Prima Lajk

GALERIE: Takhle strašlivě zemřel muž zavražděný kmenem domorodců! Jaké byly jeho poslední momenty na světě?

Strašlivé poslední momenty muže, který byl zavražděný kmenem domorodců.

Tento týden svět zasáhl děsivý příběh muže, jenž neposlechl všechna varování, porušil asi tucet zákonů a vydal se navštívit zapovězený ostrov Sentinel nacházející se poblíž souostroví Andamany a Nikobary kus od indického pobřeží.

27letý John Allen Chau podplatil místní rybáře, aby jej dostali co nejblíž zakázanému ostrovu. Na zbytek cesty si následně vzal kánoi. Jeho cílem přitom celou dobu bylo setkat se s nebezpečným domorodým kmenem žijícím na ostrově v naprosté izolaci od zbytku světa, aby se s nimi asi spřátelil? Těžko říct, faktem totiž je, že úřady zakázaly kontakt s tímto kmenem z dobrých důvodů.

Zaprvé, kmen pomalu ale jistě vymírá a kontakt s turisty by místní mohl vystavit potenciální nákaze, vůči které nemají na rozdíl od zbytku světa absolutně žádnou imunitu. Druhým důvodem je bezpečnost – a to jak samotného kmene, tak i potenciálních návštěvníků. Komunikace s domorodci je totiž v zásadě nemožná a jejich způsob života tudíž představuje smrtelné riziko pro kohokoliv, kdo by se přiblížil a pokusil o kontakt. Což je bohužel i smutný důvod, proč se o kmeni v těchto dnech tolik mluví.

Poté, co se Chau pokusil dostat na pláž ostrova, byl podle očekávání zasypán salvou šípů, z nichž ho několik zasáhlo a zranilo. Muž ale přesto pokračoval v pádlování, na pláži jej tak domorodci zajali, uvázali mu provaz kolem krku, a odtáhli jej do lesa. Zděšení rybáři utekli, jenom aby se další den vrátili v naději, že třeba Chaua zahlédnou živého. Místo toho ale policii později potvrdili, že Chau ležel v dezolátním stavu mrtvý na pláži, a jeho tělo nebylo možné vyzvednout. Vzhledem k tomu, že je kmen chráněný zákony, nesou odpovědnost za smrt Američana právě rybáři, kteří jej přes zákaz k ostrovu dopravili. Budiž to poučení všem, kteří by v budoucnu chtěli něco podobného zkoušet.

Sdílejte článek

Přečtěte si také