Virály

22. února 2019 16:34

redakce Prima Lajk

GALERIE: Tato žena začala s bubnováním v roce 1920. Teď je jí 106 let a pořád válí! Stylovější babičku nenajdete

Někteří lidé zkrátka nestárnou. Při pohledu na ně máte pocit, že se buď zastavil čas, nebo museli ukrást kámen mudrců. To je i případ této vitální babičky.

Viola Smith pravděpodobně našla tajemství života nebo lék na věčné mládí. Ať už tomu říkáte jakkoliv, tahle žena je učiněná hříčka přírody. Ve věku neuvěřitelných 106 let vypadá jako kdyby právě oslavila 70. narozeniny. Celý svůj život tahle křehce vypadající dáma hraje na bicí. Začala s tím v roce 1920, kdy jí bylo pouhých 8 let. Měla 10 sester a její otec se rozhodl, že z nich vytvoří dívčí kapelu. Jmenovaly se Orchestr sester Smithových. Zúčastnily se několika soutěží, mezi nimiž byla například rádiová verze Amerika má talent. Později Viola vystřídala ještě další ryze ženské kapely. Věnovala se různým hudebním stylům od swingu, jazzu až po rock and roll.

Na časté dotazy ohledně svého udržovaného vzhledu odpovídá, že občas kouřila, ale vždy jen střídmě. Stejně to měla i s pitím, miluje především víno. A v neposlední řadě vliv má také cvičení celého těla. Při hraní totiž zapojuje opravdu velké množství svalů. „Seděla jsem tenkrát v letadle vedle muže, který prodával alkohol. Říkal, že každodenní pití vína (1 sklenička) může prodloužit život až o 3 roky! Byla jsem velmi šťastná, když jsem to slyšela,“ směje se Viola.

:

Sdílejte článek
Štítky hudba hraní kapela bicí dlouhověkost Viola Smith

Přečtěte si také