návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

reklama

Virály

GALERIE: Tohle je 14 žen, které se přidaly k internetové výzvě a přestaly se holit. Vážně je tohle teď trend?

Přírodní krása je častokrát vyzdvihovaná, ale je to dobře?
Vydáno: 16.01.2020
Januhairy 3
Autor: IG Januhairy 3

Dobou se mění i určité standardy vnímání krásy. Zatímco na začátku 20. století se ženy o své ochlupení téměř nestaraly, s příchodem módy bez rukávů a kratších šatů se začaly objevovat reklamy, které ukazovaly ženy oholené. To postupně nastartovalo novou éru, ve které téměř všechny dámy začaly brát holení jako součást své hygieny.

V roce 2018 založila Laura Jackson „Januhairy“ kampaň, ve které v podstatě vyzývá ženy, aby se v lednu na měsíc přestaly holit. S nadsázkou se dá říct, že je to jakási ženská obdoba Movembru. Jackson už byla unavená z toho, jakým způsobem společnost ženám říká, jak by mělo vypadat jejich tělo, a tak se s tímto projektem rozhodla vystoupit z davu a ukázat světu ženskou přirozenost. Na svém Instagramu pak sdílí fotografie dalších žen, které se k její výzvě připojily. Co na takový nápad říkáte?

Článek je zařazen v: holení , Ženy , krása , přirozenost , Ochlupení

reklama