návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

GALERIE: Tohle je 5 jídel, které vás mohou i zabít! Co byste raději neměli strkat do pusy?

Některé pokrmy bychom neměli zkoušet.
Vydáno: 11.06.2018
Fugu
Autor: Pinterest Fugu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

1. Tong zi dan

Aneb vajíčka natvrdo. Nemluvíme o klasických vajíčkách, které si připravíte doma, ale o vejcích z Číny, která se vaří v lidské moči – respektive v chlapecké moči. Jde o tradici starou stovky let.

2. Hákarl

Islanďané si jako svůj národní pokrm zvolili skutečně delikátní záležitost – maso z grónského žraloka. Na tom by nebylo nic divného, ale zrovna tento druh žraloka je opravdu zvláštní. Tento druh žraloka nemá močové cesty, proto je jeho příprava poněkud složitější. Veškeré toxiny zůstávají v těle, proto se musí 4–5 měsíců nechat vykuchaný kvasit, jinak by jídlo mohlo být smrtelně jedovaté.

3. Cassava

Cassava se podobá sladkým bramborům. Jedná se o kořenovou hlízu, která se používá k výrobě škrobu, konkrétněji k výrobě tapioky. Je velmi rozšířená v Africe, Jižní Americe i v částech Asie.

Cassava však musí být velmi důkladně uvařená, aby se mohla jíst. Pokud by nebyla dobře uvařená, mohl by se nám do žaludku dostat enzym, který se přeměňuje v jedovatý kyanovodík. Špatně připravená caasava může člověka zabít.

4. Fugu

Z našeho seznamu jídel se jedná asi o nejznámější rybu, kterou snad alespoň na obrázku viděl každý. Je známá po celém světě a každý ji touží ochutnat. Japonská specialita, již jezdí ochutnávat lidé z celého světa, je nebezpečná ve chvíli, kdy ji kuchař špatně připraví.

Játra, kůže a pohlavní orgány ryby fugu totiž obsahují jed tetrodotoxin. Látka je mnohem jedovatější než kyanid.

5. Muškátový oříšek

Naše oblíbené ochucovadlo může také způsobit velké problémy. Obsahuje myristicin, což je psychoaktivní látka. Museli byste sníst ale velké množství.

Klučičí make-up 9

GALERIE: Nový šílený trend! U chlapů letos frčí mužský make-up. Tohle má být vážně sexy?

Místo cihly použij gumu

GALERIE: 9 zoufalců, kteří chtěli přijít s geniální opravou, ale totálně selhali. Tohle by nedokázali ani Pat a Mat

Článek je zařazen v: Fugu , cassava , jedovatá jídla , nebezpečná jídla