Virály

7. května 2018 16:15

redakce Prima Lajk

GALERIE: Tohle jsou nejstrašidelnější místa v České republice! Kde byste dobrovolně určitě nepřespali?

Víte, kde se nacházejí ty nejzáhadnější místa u nás? Je jich určitě mnoho, ale tyto nám přišly nejhorší.

1. BÝČÍ SKÁLA

Jedná se o nejdelší jeskynní systém v České republice. Její délka je 13 kilometrů. V roce 1872 zde byly objeveny hliněné nádoby. Údajně zde bylo mučeno a zabito více jak 40 lidí. Prý se tu ztrácejí lidé, objevují se zde duchové a v noci planou ohně. Skála je již pro veřejnost zavřena.

2. HŘBITOV U NOUTONIC

Hřbitov v Noutonicích na Praze-západ je výskytem paranormálních jevů proslulý. Lidé vypověděli, že zde slyšeli zvláštní zvuky, viděli světélkující mlhu a slyšeli tajemné kroky za zdmi hřbitova.

3. PENZION NIMROD

Na samotě mezi hustými lesy stojí záhadná stavba nesoucí nápis Penzion Nimrod. Před sto lety byla oblíbeným vycházkovým cílem lázeňských hostů z nedalekých Mariánských Lázní. Lidí tu viděli oči či paže vystupovat ze stěn, cítili pach po síře, zahlédli pohybující se světélka a děti zde mluvili s nejasnými osobami. Za druhé světové války penzion sloužil jako sanatorium pro raněné vojáky. Na louce opodál prý bylo popraviště.

4. BOHNICKÝ HŘBITOV

Bohnický hřbitov bláznů je totiž údajně místo s nejnegativnější energií v Česku. Od roku 1906 se tu pohřbilo přes čtyři tisíce šest set pacientů. Hřbitov přestal fungovat v roce 1960. Opuštěná vyhořelá a polorozpadlá hřbitovní kaple lákala v noci příznivce satanismu. V 80. letech tady probíhaly satanistické rituály, při kterých zasahovala i policie. Za kaplí je márnice a podzemní chodba, ve které je prý dodnes vápno. To se používalo nejen pro pohřbívání lidí, kteří byli nějak nakažení, ale i při pohřbech sebevrahů.

5. BRANIŠOVSKÝ LES

Pocestné prý pronásleduje mužský hlas. Lidé také vypověděli, že slyšeli kroky a viděli obrys mužské postavy v černém plášti se svítícíma očima. Lidé také pociťují brnění těla a mají divný pocit. V roce 2013 zde proběhlo i měření, které výskyt paranormálních jevů potvrdilo. Největší aktivita byla zaznamenána u stromu oběšenců.


Přečtěte si také