návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

GALERIE: Tohle zbylo z vyhořelé katedrály Notre-Dame. Jaká nejvzácnější věc se zachránila?

Katedrálu Notre-Dame zachvátily plameny. Co z ní zbylo?
Vydáno: 16.04.2019
Takhle hořel slavná francouzská katedrála
Autor: profimedia.cz Takhle hořel slavná francouzská katedrála

Včera okolo sedmé hodiny v Paříži vypukl požár uvnitř slavné gotické katedrály Notre-Dame. Národní tragédii sledoval živě celý svět, zatímco se francouzští hasiči snažili plameny uhasit. Kvůli několik století staré dřevěné konstrukci to ale nebylo zdaleka tak jednoduché, jak byste se mohli v mnoha facebookových komentářích včera dočíst.


Každopádně v průběhu noci se hasičům nakonec povedlo požár uhasit a šéf hasičského sboru oznámil, že základní konstrukce katedrály zůstane uchráněna. Kostelní věž, která byla ikonickou částí celé budovy, se nicméně pod náporem plamenů propadla. Podobná zkáza stihla velkou část interiéru.

Ty nejvzácnější předměty uvnitř katedrály se ovšem naštěstí povedlo zachránit. Trnová koruna a roucho svatého Ludvíka byly podle starostky Paříže přemístěny do bezpečí. Do boje s plameny bylo v noci zapojeno 400 hasičů s 18 vodními děly. Jeden hasič byl těžce zraněn. Na fotky z místa se můžete podívat v následující galerii:

Článek je zařazen v: Notre-Dame , katedrála , památky , Francie , Paříž

reklama