návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

GALERIE: Týpci mění ošklivé budovy ve stylové knihovny s oblíbenými tituly jejich obyvatel. Chtěli byste tu bydlet?

Zatímco spousty pouličních umělců budovy spíše ničí, a to nevzhlednými obrázky nebo nic neříkajícími nápisy, občas se najdou i tací, kteří svými obrázky vdechnou starým domům úplně nový život.
Vydáno: 12.04.2019
Jan Is De Man a Deef Feed 2
Autor: http://janisdeman.com/ Instagram/ Google Maps Jan Is De Man a Deef Feed 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Když se řekne „pouliční umění,“ většině lidí se vybaví vandalové a jejich řádění na nelegálních plochách, kdy ničí fasády obytných domů nebo sprejují po vlacích. Holandský umělec Jan Is De Man je jiný a rozhodl se pro opačný směr. Realizuje realistická díla pro místní komunitu a nechává ostatní lidi, aby se stali součástí jeho díla. Jeho cílem je vytvářet projekty, kde se každý může nějakým způsobem identifikovat.

A dělá to tak, že požádá o zapojení právě lidi, kteří si ho nějakým způsobem najmou. Jeho nedávná zakázka byla právě pro bytový dům, na kterém vytvořil třípatrovou nástěnnou knihovnu. Pomáhal mu jeho kolega Deef Feed, se kterým se již dříve spojil v několika předchozích projektech. Vlastní spolu dokonce i tetovací salón Blackbook Tattoos. Krásný nápad i práce, co říkáte?

Článek je zařazen v: umění , pouliční umělci , Jan Is De Man , Deef Feed