GALERIE: Týpek bojuje proti jednorázovým plastům tím, že vyrábí brčka z trávy. Vážně je tohle budoucnost?

Tran Minh Tien pochází z Vietnamu a přišel se skvělým nápadem na byznys, který je zároveň šetrný k životnímu prostředí. Vyrábí totiž brčka z trávy.

Existuje totiž speciální druh trávy, která se jmenuje Lepironia. Rostlina je ideální právě na výrobu brček, což si uvědomil právě šikovný Tran. Tato tráva mu roste všude kolem jeho domu a on se rozhodl využít toho, co příroda nabízí, k tomu, aby uspokojil zákazníky, ale zároveň jim nabídl produkt bez jakýchkoliv chemikálií a konzervačních látek a samozřejmě bez jakýchkoliv plastů. Poté, co stébla trávy nasbírá, následuje důkladný proces čištění. Trávu pak nařeže na požadovanou délku 20 centimetrů.

Brčka balí po 100 kusech do banánových listů a prodává je ve svém obchodě. Jeho výrobky si však můžete objednat i po internetu. K zakoupení jsou čerstvé verze, které vydrží v pokojové teplotě přibližně týden, pokud je máte v chladničce, tak až dva. Na výběr jsou i usušená brčka, která mají životnost až 6 měsíců. Objednat si je můžete na jeho stránkách Ong Hut Co.

Sdílejte článek

Přečtěte si také