návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

GALERIE: Týpek zkouší vařit na nejchladnějším místě na Zemi! Podívejte se, co –70 °C dokáže udělat s jídlem

Co dokáže udělat nejchladnější místo na světě s jídlem?
Vydáno: 10.10.2018
Týpek zkouší vařit na nejchladnějším místě na světě 8
Autor: twitter.com Týpek zkouší vařit na nejchladnějším místě na světě 8
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Cyprien Verseux je astrobiolog aktuálně žijící na Antarktidě. Jenom pro představu, stanice Concordia, kde pracuje, je od nejbližší civilizace vzdálenější než mezinárodní vesmírná stanice, která se nachází 400 km od Země. Nejen to, tamější teploty podle všeho dosahují vůbec nejnižších na celém světě.

Každopádně vás nebudeme nudit s přesnou definicí Cyprienovy mise, nás teď zajímá jeho vedlejší aktivita. Vzhledem k nízkým teplotám a prakticky neexistující šanci na doplňování zásob je většina jídla, které vědci konzumují, zmrzlá. Jasně, uvnitř stanice si čas od času něco ohřejí, v případě, že by si ale chtěli vyjít ven, na sluníčko (které tady nevidí klidně několik měsíců), a uvařit si třeba vajíčka, měli by dost smůlu. Co přesně by se stalo, začal Cyprien zaznamenávat a sdílet na svém Twitteru, můžete se na to tedy mrknout v následující galerii:

Článek je zařazen v: Antarktida , vaření , jídlo , vědec , mise , zima