Virály

24. září 2020 10:41

brejsova.t@gmail.com

GALERIE: Umělec zaznamenává život PŘED a PO pořízení domácích mazlíčků. Je to vážně takový rozdíl?

Pokud chcete domácího mazlíčka, musíte už dopředu počítat s tím, co všechno to obnáší. Na jedné straně to jsou chlupy, loudění, nesmírná zodpovědnost, ale na straně druhé bezmezná láska, věrnost a přátelství.

Tchajwanský umělec John, majitel psa a několika koček, ilustruje život před a po pořízení chlupatých mazlíčků. Chce, aby každý, kdo uvažuje o pořízení mazlíčka, zvážil, zda je připraven na tak velkou zodpovědnost a starost, a proto sdílel tuto sérii ilustrací. Koneckonců přivést zvíře do domácnosti není jen tak a každá živá bytost potřebuje jistou péči. Pokud se na to ale člověk cítí, může to být jedno z nejlepších rozhodnutí v životě. „Jediné, co mě po práci napadne je, že na mě moji mazlíčci doma láskyplně čekají, a to je úžasné,“ napsal John.

Umělec uvedl, že jeho vlastní zkušenosti byly hlavním zdrojem inspirace. „Se zlatým retrívrem, kterého můžete vidět na několika obrázcích, jsem se musel bohužel rozloučit. Byla to jedna z nejtěžších chvil v mém životě, na kterou se nemůžete připravit,“ popsal smutně umělec. Nyní je John majitelem jednoho psa a šesti koček, které adoptoval. Je to prostě zvířecí člověk skrz na skrz.

Sdílejte článek

Přečtěte si také