Virály

28. srpna 2020 11:34

brejsova.t@gmail.com

GALERIE: Umělkyně překreslila princezny do velikosti plus size. Líbí se vám víc jako baculky?

Umělkyně přetvořila princezny od Disneyho do trochu kontroverzní podoby. Co říkáte na oblíbené postavičky v trochu kypřejší podobě? Uvítali byste tento nový trend, který dobývá internet?

Umělkyně Crystal Walter, která vystupuje pod dvou přezdívkou Neoqlassical Art, způsobila na internetu velký poprask, když zveřejnila, jak by vypadaly slavné princezny jako baculky. Rozdělila tím internetové uživatele na dva tábory. Zatímco většina lidí reagovala pozitivně, druzí ji obvinili z toho, že oslavuje obezitu a propaguje nezdravý životní styl. Crystal však vysvětlila, že to nikdy nebyl její záměr. „Nikdy jsem nikomu neřekla, aby ztloustnul nebo že jsou kypřejší ženy hezčí. Jednoduše jsem tím chtěla poukázat na to, že v naší společnosti chybí zastoupení „větších žen“ a měly bychom se milovat takové, jaké jsme. Ženy by se neměly stydět za to, že jsou větší, ale měly by být na to pyšné,“ svěřila se umělkyně Crystal.

Ilustrátorka uvedla, že je její projekt o pozitivní reprezentaci. Chtěla lidem ukázat, že i princezny by byly s plus size velikostí stále krásné. Nezáleží na tom, jakou velikost oblečení máte. „Když jsem vyrůstala, neměla jsem žádný pozitivní vzor ženy s větší velikostí. Nemohla jsem se ani fyzicky ztotožnit s mými oblíbenými princeznami, které jsem tak milovala, protože jsem prostě nevypadala jako ony,“ popisuje svou osobní zkušenost.

Crystal přiznala, že její štěstí a radost nepramení z toho, kolik váží, ale jestli je se sebou vnitřně spokojena. Až v dospělosti se naučila milovat a nemít pokřivený pohled na to, jak by měla vypadat a kolik by měla vážit. To chce předat i dnešní mládeži, která také může bojovat s nedostatečnou sebedůvěrou.


Přečtěte si také