Virály

28. července 2022 19:33

redakce Prima Lajk

GALERIE: Umělkyně ukazuje, jak by vypadaly postavy z Harryho Pottera podle knih. Poznáte všechny?

Umělkyně se rozhodla zapátrat v knižních předlohách a zjistit, jak by podle nich vypadaly slavné postavy z čarodějnického příběhu.

Osmadvacetiletá Vietnamka, která si říká MsBananaAnna je obrovskou fanynkou Harryho Pottera už od střední školy. „V podstatě jsem s Harrym, Ronem a Hermionou vyrůstala. Pamatuju si, jak jsem vždycky čekala o půlnoci ve frontě, když měla vycházet další knížka,“ vzpomíná na své začátky dívka, která momentálně žije v Austrálii. Téměř všichni čtenáři vám potvrdí, že kniha většinou bývá lepší než film. Zároveň má však film výhodu obrazového materiálu, díky kterému si dokážeme lépe některé věci vykreslit.

Jenomže právě s tím nebyla Anna úplně spokojená. Některé postavy totiž podle ní v knize vypadaly trochu jinak než ve filmu. A tak použila umělou inteligenci, která vytvořila postavy z Harryho Pottera na základě knižního popisu. „Přišla jsem s nápadem, že vytvořím hlavní hrdiny poté, co jsem se snažila najít nějaké fanouškovské práce k Hermioně. Vždycky když jsem sledovala filmy (mám moc ráda Emmu Watson), jsem si říkala, že je až příliš krásná na to, aby hrála Hermionu. Nemohla jsem najít nic, co by se jí podobalo, a tak jsem skončila s tím, že jsem ji vytvořila sama. Lidem se to líbilo, a tak jsem pak udělala další postavy,“ vyprávěla Anna svůj příběh o tom, jak vznikl tento nápad. Podívejte se, jak podle ní vypadají ty nejznámější postavy z knížek Harryho Pottera. Poznáte všechny?


Přečtěte si také