Virály

12. dubna 2021 20:47

sarka.turcekova@gmail.com

GALERIE: Unikátní kadeřník umí tisknout digitální design na vlasy! Jak se to naučil?

Kadeřník a stylista z Barcelony strávil roky vývojem techniky, která mu umožňuje digitálně tisknout barevný design na lidské vlasy.

Kadeřník Alexis Ferrer začal experimentovat s potiskem na vlasy v roce 2012 poté, co ho o něco podobného požádala značka Wella Professionals. Chtěli totiž něco speciálního, co by prezentovalo jejich kolekci na letošním ročníku International Trend Vision Awards. Cílem bylo přijít s něčím novým, co se ještě nepoužívá – a fotografický tisk na vlasy vypadal jako ten nejlepší způsob. Potiskem na vlasy se dá snadno vyprávět jakýkoliv příběh, který vás napadne. Ferrerův první pokus si získal ve světě módy velkou pozornost a od té doby pracuje na zdokonalování technik tisku na vlasy.

Tisk prováděl na příčescích, které nastylingoval a poté přidělal modelkám k jejich vlastním vlasům. Technika kadeřníkovi umožňuje mít barevné a živé vzory digitálně vytištěné na lidské vlasy. Ačkoli neodhalil, jaký postup přesně stylista používá, popsal to Ferrer jako kombinaci řemeslného postupu namixovaného s technologií. Trvalo dva měsíce, než dosáhl dobrých výsledků s vysokým rozlišením. Jeho nejnovější kolekce vlasových potisků s názvem „La Favorite“ byla inspirována nejlepšími látkami pro francouzskou buržoazii v XVIII. Století a obsahuje řadu motivů v barokním stylu, jako jsou barevné pivoňky, motýli a ptáci.

Sdílejte článek

Přečtěte si také